Zabytkowe elewacje, sztukateria

Kamienica przy ul. Karmelickiej 38 w Krakowie

Wykonanie kompleksowej konserwacji elewacji frontowej kamienicy przy ul. Karmelickiej 38 w Krakowie wpisanej do rejestru zabytków, wraz z konserwacją oryginalnej stolarki okiennej i drzwiowej na parterze oraz wymianą nieoryginalnych okien na pozostałych kondygnacjach od strony frontowej. W ramach prac wykonano m.in. konserwację ozdobnego lica ceglanego wraz z detalem architektonicznym.

 

 Zobacz galerię zdjęć


Kościół parafialny p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach.

Przeprowadzono prace konserwatorskie kamiennych portali we wnętrzu kościoła, rzeźb i detalu architektonicznego znajdujących się na zewnątrz obiektu nad głównym wejściem oraz wykonano konserwację wraz z rekonstrukcją kamiennej okładziny cokołu elewacji.

 

 

 Zobacz galerię zdjęć


 

Kamienica przy ul. Zamkowej w Krakowie

 

Kompleksowa konserwacja zabytkowej elewacji frontowej przy ul. Zamkowej 13 w Krakowie, w dużej części z rekonstrukcją sztukaterii i kamiennych detali architektonicznych.

 


Zobacz galerię zdjęć


 

Elewacje budynków klasztoru OO. Franciszkanów w Krakowie

 

Wykonano konserwację kamiennych i ceglanych wątków elewacji zespołu domów od strony ogrodu i Plant Krakowskich po zachodniej stronie seminarium klasztoru OO. Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. W ramach prac konserwatorskich m. in. wykonano cerowanie wątku, oczyszczono elewację metodą piaskowania, wykonano zabiegi odsolenia, wymieniono spoiny, jak również poddano elewację dezynfekcji. Jako jedną z ostatnich etapów prac była konserwacja estetyczna.


Zobacz galerię zdjęć


 

Kontakt

AKRA Konserwacja Dzieł Sztuki
Al.Krasińskiego 18/6
30-101 Kraków
tel 606 72 49 72
zobacz więcej