Mała Architektura

Pomnik nagrobny ś.p. Franciszka Gale w Dębnie.

W ramach prac konserwatorskich wykonano pełną konserwację techniczną i estetyczną w raz z rekonstrukcją brakujących głów oraz rzeźby. Zrekonstruowano również brakującą część cokolika pod figurę w zwieńczeniu i brakujące elementy w partii cokołowej. Pomnik zamontowano na nowo wybudowanym fundamencie po uprzednim zaizolowaniu.

 

 

 

 

 Zobacz galerię zdjęć


 

Kompleksowa konserwacja zabytkowej Bramy Głównej

Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.  W zakres prac wchodziło oczyszczenie i usunięcie grubej warstwy zabrudzeń i zanieczyszczeń z powierzchni piaskowca, wzmocnienie osłabionej struktury, impregnacja oraz konserwacja estetyczna, czyli kolorystyczne scalenie silnych zabrudzeń, uzupełnienie kamienia i rekonstrukcja łapy lwa.

 

 Zobacz galerię zdjęć


 

Zabytkowe pomniki nagrobne

 

Wykonano kompleksową konserwację zabytkowych pomników na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Wiele z nich było w bardzo złym stanie i wymagały pełnej konserwacji technicznej i estetycznej. W zakres prac wchodziło między innymi zdemontowanie niektórych nagrobków, wykonanie stabilnego zbrojonego fundamentu, rekonstrukcja detali architektonicznych, jak również scalenie kolorystyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zobacz galerię zdjęć


 

Kontakt

AKRA Konserwacja Dzieł Sztuki
Al.Krasińskiego 18/6
30-101 Kraków
tel 606 72 49 72
zobacz więcej