Malarstwo obok rzeźby i grafiki jedna z gałęzi sztuk plastycznych. Posługuje się środkami plastycznego wyrazu, np. barwną plamą i linią, umieszczonymi na płótnie lub innym podłożu (papier, deska, mur), a dzieła zwykle są dwuwymiarowe lub dwuwymiarowe z elementami przestrzennymi. Twórczość malarska podlega zasadom właściwym dla danego okresu. Poszukiwanie odmiennych form wyrazu przyczynia się jednak do kształtowania nowych oryginalnych kierunków i niezwykłej różnorodności dzieł malarskich.

Malarstwo

Akwarela pt. Zaprzysiężenie Kościuszki

 

W 2013 roku wykonano pełną konserwację akwareli przedstawiającej zaprzysiężenie Kościuszki na Rynku Głównym w Krakowie. Konserwacji poddana została również złocona rama.

 

 Zobacz galerię zdjęć


 

Obraz Juliana Fałata

 

Obraz na sklejce w technice olejnej autorstwa Juliana Fałata. Wymiary obrazu 118 cm x 139 cm. Pełną konserwację obrazu w raz z ramą przeprowadzono w 2012 roku.

 

 

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć 


 

Malowidła ścienne w Jodłowniku

 

Konserwacja malowideł ściennych z XVIII wieku we wnętrzu kościoła drewnianego pw. Narodzenia NMP w Jodłowniku. Zakres prac obejmuje zarówno konserwację techniczną jak i estetyczną wraz z częściową rekonstrukcją malowideł.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć


 

Obraz M.B. z Dzieciątkiem z XVIIw.

 

Obraz olejny na płótnie z ołtarza bocznego M.B. w kościele parafialnym w Bielinach woj. Świętokrzyskie. Według  ówczesnego księdza proboszcza obraz ten był w tak złym stanie, że było nie możliwe doprowadzenie go do oryginalnego wyglądu.  Obraz był wielokrotnie przemalowywany po formie, podklejany, w miejscach ubytków i pęknięć bardzo pofalowany.

 

 

 

 

 

 

 

 Zobacz galerię zdjęć


 

Obraz Wszystkich Świętych z XVIIIw.

 

Obraz Wszystkich Świętych został namalowany na płótnie w XVIII wieku i spełnia rolę obrazu zasłonowego do Krucyfiksu w ołtarzu głównym w kościele parafialnym w Nowym Brzesku. Obraz był w bardzo złym stanie z powodu poprzedniej niewłaściwej konserwacji. Przez dwadzieścia lat stał on za ołtarzem i nie był eksponowany. Konserwację wykonano z funduszów Ministerstwa Kultury i Sztuki za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie.

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć


 

Obrazy z kościoła katedralnego w Łomży

 

Konserwacja obrazu na płótnie „Aniołowie adorujący obraz M.B. Nieustającej Pomocy” namalowanego w 1900 roku przez Wojciecha Gersona, oraz kompleksowa renowacja pozłacanej XIX wiecznej ramy z obrazem olejnym na płótnie M.B. Częstochowskiej.

 

 

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć


 

 

Kontakt

AKRA Konserwacja Dzieł Sztuki
Al.Krasińskiego 18/6
30-101 Kraków
tel 606 72 49 72
zobacz więcej